Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / Wykład w Nowym Jorku 10.07.2015

Wykład w Nowym Jorku 10.07.2015

2015.07.14 -

Prof. dr hab. Aleksander Bursche wygłosił w American Numismatic Society New York Numismatic Club Siedemnasty Doroczny Wykład Poświęcony Pamięci Henry Grunthala, długoletniego i zasłużonego kuratora American Numismatic Society, p.t. „The Roots of Germanic Coinage”, prezentujący istotne efekty projektu OWL. Wykład dotyczył początków germańskiego pieniądza związanego z szeroko rozumianym kręgiem gockim obszarów wschodniej Polski i północno-zachodniej Ukrainy w okresie od drugiej połowy III do V wieku. W posiedzeniu i dyskusji uczestniczyli m.in. Prof. Carmen Arnold-Biucchi z Harvard University, przewodnicząca International Numismatic Council, dr William E. Metcalf z Yale University, dr Alan M. Stahl z Princeton University oraz dr Peter van Alfanen, dr Ute Wartenberg-Kagan i dr Elena Stolyarik z American Numismatic Society w Nowym Jorku. Po wykładzie prof. Bursche został uhonorowany pamiątkowym medalem Henry Grunthala.